Konkursy

Kontakt

galerie

BIP

Za nami kolejne spotkanie Klubu Młodego Odkrywcy w ramach działania na rzecz ogólnopolskiego projektu we współpracy z Centrum Nauki Kopernik "Konstruktorzy marzeń".

Uczniowie naszej szkoły zamieniali się w konstruktorów tworząc modele śmigieł do helikoptera. Poszukiwali najlepszych rozwiązań, a pomysłów było tak dużo jak samych uczniów. Najważniejsze, że każde stworzone śmigło udało się wprawić w ruch! W kilku przypadkach udało się nawet obniżyć masę samego urządzenia napędzającego śmigło, a to już nie lada wyczyn.

Zdjęcie0675    Zdjęcie0672    Zdjęcie0676

Inne zajęcia dotyczyły budowy balonowych torped, czyli jak sprawić, by balon poleciał jak najdalej po wyznaczonym torze. Zdolności konstruktorskie uczniów przekroczyły nasze oczekiwania! Gratulujemy pomysłów!

Zdjęcie0664 Zdjęcie0667Zdjęcie0668

                

Copyright ZS nr 2 w Stobiernej