Konkursy

Kontakt

galerie

BIP

Wszystkich uczniów klas IV - VI SP oraz klas I - III gimnazjum zapraszamy do udziału w zajęciach dodatkowych w ramach Klubu Młodego Odkrywcy.  Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli przedmiotów przyrodnicznych z naszej szkoły. Spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie. Pierwsze spotkanie już 20 września - a jego temat to Mars! Zapraszamy na wycieczkę w kosmos - być może to jedyna okazja! 

W Klubach Młodego Odkrywcy młodzież i dzieci wspólnie eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając samodzielnie wiedzę. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podczas spotkań KMO najważniejsze jest osobiste zaangażowanie: klubowicze sami poszukują interesujących ich tematów i zamiast zaglądać do podręcznika, zdobywają odpowiedzi poprzez eksperymentowanie. Kluczowa jest metoda badawcza, która rozwija wiele kompetencji i zdolności, pozwala na przekraczanie szkolnych granic między przedmiotami i pokazuje, że popełnianie błędów jest o tyle cenne, że uczy rozwiązywać problemy.


 

Copyright ZS nr 2 w Stobiernej