Konkursy

Kontakt

galerie

BIP

Dzień Matematyki 2018 “Matematyka od kuchni”

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację „Word Edukaction Games” w 2007roku. Od tego czasu było organizowane w każdą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tys. uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się. W 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 mln uczniów z całego świata. Tegoroczny Dzień Matematyki odbył się w naszej szkole 12 marca. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce było Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl. Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Uczennice z klasy II gimnazjum: Edyta Matuła, Andżelika Ożóg oraz Nikola Kuczyńska poprowadziły lekcję z matematyki pod hasłem: „Matematyka od kuchni”. Hasło tegorocznego dnia matematyki było tematem projektu edukacyjnego uczennic. Uczennice udowadniały, że matematyka jest przydatna w życiu codziennym a szczególnie w kuchni. Uczniowie klasy 4 oglądali prezentację przygotowaną przez starsze koleżanki oraz rozwiązywali zadania matematyczne poprzez zabawę. Lekcja zakończyła się demonstracją robienia koktajlu truskawkowego którego wszyscy uczestnicy degustowali.(zapraszamy do galerii zdjęć).

Copyright ZS nr 2 w Stobiernej