Konkursy

Kontakt

galerie

BIP

14.03.2018 r.

W naszej szkole obchodziliśmy dzień liczby PI. Na świecie Dzień Liczby PI obchodzony jest 14 marca. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą ∏ – Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data „14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”. Gimnazjaliści klasy III po przez zabawę przypominali wszystkim uczniom liczbę PI. (zapraszamy do galerii)

Copyright ZS nr 2 w Stobiernej