Podczas dzisiejszego spotkania KMO badaliśmy... kroplę wody - może różnić się kształtem i wielkością, a po dodaniu płynu do naczyń również spójnością! Próbowaliśmy zmieścić na monetach jak największą ich ilość, a pomimo starań wychodziły nam w ten sposób różne kopuły. Na końcu zajęliśmy się umieszczaniem szpilki lub spinacza na powierzchni wody, trudne zajęcie, ale udało się!

Zdjęcie0728 Zdjęcie0729 Zdjęcie0732

Zdjęcie0733 Zdjęcie0734 Zdjęcie0736

24 listopada odbyło się kolejne spotkanie KMO. Nasi uczniowie mieli za zadanie stworzenie lewitującej bryły. Otrzymali styropianowe sześciany, nożyki oraz suszarki do włosów. Udało się wprowadzić je w lewitację, ale nie zdradzimy szczegółów.

Uczniowie przygotowywali również pyszne, zdrowe żelki.

Było wesoło i smacznie.

1

Za nami kolejne spotkanie Klubu Młodego Odkrywcy w ramach działania na rzecz ogólnopolskiego projektu we współpracy z Centrum Nauki Kopernik "Konstruktorzy marzeń".

Uczniowie naszej szkoły zamieniali się w konstruktorów tworząc modele śmigieł do helikoptera. Poszukiwali najlepszych rozwiązań, a pomysłów było tak dużo jak samych uczniów. Najważniejsze, że każde stworzone śmigło udało się wprawić w ruch! W kilku przypadkach udało się nawet obniżyć masę samego urządzenia napędzającego śmigło, a to już nie lada wyczyn.

Zdjęcie0675    Zdjęcie0672    Zdjęcie0676

Inne zajęcia dotyczyły budowy balonowych torped, czyli jak sprawić, by balon poleciał jak najdalej po wyznaczonym torze. Zdolności konstruktorskie uczniów przekroczyły nasze oczekiwania! Gratulujemy pomysłów!

Zdjęcie0664 Zdjęcie0667Zdjęcie0668

Wystarczyło zgłosić się do projektu aby otrzymać wyjątkowe pudełko dzięki któremu wspólnie z uczniami możemy odtworzyć w Naszych pracowniach prawdziwe warunki pracy inżynierów lotnictwa. Pozwoli Nam to rozwijać kreatywne podejście do rozwiązywania problemów z prawdziwą radością i że już po krótkim czasie będziemy mogli podpisać się pod hasłem: „Myślisz lepiej, niż myślisz”.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie€“ we współpracy z firmą Boeing stworzyli€ „pudełko” edukacyjne Konstruktorzy Marzeń. Zawiera ono 5 otwartych propozycji eksperymentów, które pozwolą uczniom okiełznać powietrze: zrozumieć działanie śmigła, spadochronu czy elektrowni wiatrowej.

Zajęcia z lotnictwa będą odbywać się w naszej szkole podczas zajęć Klubu Młodego Odkrywcy.  Zapraszamy wszystkich uczniów.

Zdjęcie0623  Zdjęcie0626 Zdjęcie0628  Zdjęcie0629Zdjęcie0630  Zdjęcie0632

Za nami kolejne spotkanie Klubu Młodego Odkrywcy.

Dokonaliśmy niemożliwego! Odkryliśmy życie na Marsie! Owo coś co znajdowało się w glebie marsjańskiej oddycha! Ne wierzysz? Przyjdź i sprawdź.

Zajęcia KMO prowadzą nauczyciele szkoły z bloku przedmiotów matematyczno - przyrodniczych.

Zdjęcie0634 Zdjęcie0636 Zdjęcie0638 Zdjęcie0640  Zdjęcie0641 Zdjęcie0643

W Klubach Młodego Odkrywcy młodzież i dzieci wspólnie eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając samodzielnie wiedzę. Dwa ostatnie spotkania oraz kilka najbliższych dotyczą tematu kosmosu, skupiamy się zwłaszcza na planecie Mars - przyglądamy się jej glebie, szukamy w niej życia, budujemy łazika, który będzie zbierał dla nas informacje o tej planacie oraz dalsze próbki skał i gleby. Odkrywamy jak daleko od Słońca znajdują się poszczególne planety.

Następne spotkanie odbędzie się 20 października, zapraszamy. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli naszej szkoły z zespołu matematyczno-przyrodniczego.

Zdjęcie0578 Zdjęcie0579 Zdjęcie0581

Wszystkich uczniów klas IV - VI SP oraz klas I - III gimnazjum zapraszamy do udziału w zajęciach dodatkowych w ramach Klubu Młodego Odkrywcy.  Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli przedmiotów przyrodnicznych z naszej szkoły. Spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie. Pierwsze spotkanie już 20 września - a jego temat to Mars! Zapraszamy na wycieczkę w kosmos - być może to jedyna okazja!

W Klubach Młodego Odkrywcy młodzież i dzieci wspólnie eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając samodzielnie wiedzę. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podczas spotkań KMO najważniejsze jest osobiste zaangażowanie: klubowicze sami poszukują interesujących ich tematów i zamiast zaglądać do podręcznika, zdobywają odpowiedzi poprzez eksperymentowanie. Kluczowa jest metoda badawcza, która rozwija wiele kompetencji i zdolności, pozwala na przekraczanie szkolnych granic między przedmiotami i pokazuje, że popełnianie błędów jest o tyle cenne, że uczy rozwiązywać problemy.