Konkursy

Kontakt

galerie

BIP

feather quill mc10 listopada uczniowie klas IV-VI oraz I-II gimnazjum z naszej szkoły brali udział w jesiennej edycji interaktywnej wystawy Centrum Nauki Eksploratorium mieszczącej się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tegoroczna edycja była wzbogacona w dodatkowe eksponaty. Nie zabrakło modelu korpusu człowieka, czaszki, DNA, oka i ucha. Uczniowie mogli pobawić się zestawem klocków i podpór umożliwiających zbudowanie bez spoiwa i elementów montażowych stabilnej konstrukcji (łuk tryumfalny). Było wiele gier logicznych, model eksponujący krzywe stożkowe i sposób ich powstawania, pokazujący wpływ środka ciężkości na ruch obiektów, zespół wahadeł ukazujący zależność okresu wahadła od jego długości oraz powstawanie fali i zmiana jej częstotliwości, zespół wąskich luster ustawionych z przerwami dzięki czemu powstaje złożenie twarzy dwóch osób siedzących naprzeciw siebie.


 

Copyright ZS nr 2 w Stobiernej