Program polityki zdrowotnej pn.: „Program badań postawy ciała
i równowagi statycznej dzieci szkół podstawowych i gimnazjów gminy Trzebownisko”

Program profilaktyczny w gminie Trzebownisko skierowany jest do uczniów w wieku od 6 do 15 lat w celu kompleksowego badania kontrolnego w kierunku powstających w okresie dojrzewania wad postawy ciała. Program został opracowany w oparciu o analizę polskiej i zagranicznej literatury naukowej.

Głównym założeniem programu jest badanie kontrolne, zapobieganie, profilaktyka oraz szeroko rozumiana edukacja niezbędna do wyrobienia prawidłowych postaw i zachowań. Proponowane badania zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych, rzetelnych i obiektywnych, a jednocześnie nieinwazyjnych urządzeń pomiarowych.

Do uczestnictwa w programie niezbędna jest pisemna zgoda rodzica.

Cele programu:

• minimalizowanie zjawiska społecznego jakim są wady postawy wśród dzieci i młodzieży w gminie Trzebownisko,
  • wspieranie prawidłowego rozwoju fizycznego uczniów w gminie Trzebownisko.

Warunki do badań:

• pisemna zgoda rodzica,
  • jedno duże pomieszczenie z możliwością całkowitego jego zaciemnienia,
  • koordynator badań – jeden pracownik szkoły, który będzie nadzorował płynność badań.

W linku znajduje się ulotka programu w .pdf.

Rehamed Center Sp. z o.o.

Tajęcina 66a
36-002 Tajęcina