Konkursy

Kontakt

galerie

BIP

feather quill mcWystarczyło mieć ze sobą balon, spinacz, kawałek tektury i taśmę klejącą by zorganizować wyścigi balonów - temat naszego spotkania. Najlepsze okazały się dziewczyny z klasy VI. Pomysłów może im pozazdrościć niejeden chłopak. Gratulujemy!

W Klubach Młodego Odkrywcy młodzież i dzieci wspólnie eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając samodzielnie wiedzę.Podczas spotkań KMO najważniejsze jest osobiste zaangażowanie: klubowicze sami poszukują interesujących ich tematów i zamiast zaglądać do podręcznika, zdobywają odpowiedzi poprzez eksperymentowanie. Kluczowa jest metoda badawcza, która rozwija wiele kompetencji i zdolności jednocześnie, pozwala na przekraczanie szkolnych granic między przedmiotami i pokazuje, że popełnianie błędów jest o tyle cenne, że uczy rozwiązywać problemy. Nie trzeba dużo pieniędzy, by robić ciekawe i poważne eksperymenty - to jedna z zasad KMO.

Zajęcia KMO prowadzą nauczyciele zespołu matematyczno-przyrodniczego z naszej szkoły.


 

Copyright ZS nr 2 w Stobiernej